Konatsu Nagakura is a character from How to Make a Pop Voice Actress featuring short brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98935 |
|---|---|
| Name | Konatsu Nagakura |
| Other Names | 永倉 小夏 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 18 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 152cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Konatsu Nagakura
Profile
Konatsu Nagakura is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Clay999 joined |

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress