One of the notable characters from How to Make a Pop Voice Actress, Itsumi Seno is recognized for long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98936 |
|---|---|
| Name | Itsumi Seno |
| Other Names | 瀬能 いつみ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | April 4 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 160cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Itsumi Seno
Profile
Itsumi Seno is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress