One of the notable characters from Toki o Tsumugu Yakusoku, Sakura Shindou is recognized for long brown hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99134 |
|---|---|
| Name | Sakura Shindou |
| Other Names | 新堂 桜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Toki o Tsumugu Yakusoku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 5 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 155cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Shindou
Profile
Sakura Shindou is a character from Toki o Tsumugu Yakusoku.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dididiiriei38w8w joined |
15 
Facebook 
Toki o Tsumugu Yakusoku