Uruchi Minaya is an unsorted character from Maken-Ki! known for short Оранжевый hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 65824 |
|---|---|
| Name | Uruchi Minaya |
| Other Names | 水屋 うるち (みなや うるち) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Cherami Leigh, , |
| Voiced By | Shizuka Furuya, 古谷静佳, ふるや しずか |
| Теги | |
| Личность | |
| Bust | 78cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Uruchi Minaya
Профиль
Uruchi Minaya is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Женщина Подросток with Green eyes and Оранжевый hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Green | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | To Neck | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Maken-Ki!