You Watanabe is an unsorted character from Love Live! Sunshine!! known for medium-length Коричневый hair and Синий eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76195 |
|---|---|
| Name | You Watanabe |
| Other Names | 渡辺 曜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Shuka Saitou, 斉藤朱夏, さいとう しゅか |
| Voiced By | Jéssica Vieira, , |
| Теги | idol, knee highs, top hat, tie, bracelet |
| Личность | |
| Birthday | April 17 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 157cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | AB |
| Hobbies | Weight training |
| Dislikes | Sashimi; anything too dry |
| Favorite food | Salisbury steak; oranges |
| Special Skills | High dive; intuitively forecasting the weather |
Меню
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
You Watanabe
Профиль
You Watanabe is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Коричневый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Коричневый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Cousin of Tsuki Watanabe
Best friend of Chika Takami
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Love Live! Sunshine!!
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
9
51
Facebook 