One of the notable characters from After, Nagisa Takawashi is recognized for medium-length Блондинка / Желтый hair and желтый eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 1000 |
|---|---|
| Name | Nagisa Takawashi |
| Other Names | 高鷲 渚(たかわし なぎさ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | After |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Теги | hairband, school uniform, knee highs |
| Личность | |
| Height | 152cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 76cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 78cm |
| Star Sign | Pisces |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa Takawashi
Профиль
Nagisa Takawashi is a character from After.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Блондинка / Желтый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
After