One of the notable characters from Puri Imo ~ Please Teach! My Sister~, Serena Amakawa is recognized for very long Оранжевый hair and Фиолетовый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1135 |
|---|---|
| Name | Serena Amakawa |
| Other Names | 天川 聖玲奈(あまかわ せれな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Puri Imo ~ Please Teach! My Sister~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Emi Motoi, 本井えみ, もとい えみ |
| Теги | turtleneck, wavy hair, hair intakes, dress |
| Личность | |
| Height | 168cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 88cm |
Меню
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Serena Amakawa
Профиль
Serena Amakawa is a character from Puri Imo ~ Please Teach! My Sister~.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Фиолетовый eyes and Оранжевый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Puri Imo ~ Please Teach! My Sister~