☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 118 |
|---|---|
| Name | Asahi Kamijou |
| Other Names | 上条 朝陽(かみじょう あさひ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | HoneyComing |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Noriko Fujimoto, 藤本教子, ふじもと のりこ |
| Теги | hair ribbons, twintails, braid, bow, school uniform, neckerchief |
| Личность | |
| Height | 162cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | October 1 |
| Sign | Libra ♎ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asahi Kamijou
Профиль
Anime girl Asahi Kamijou is a character from HoneyComing.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Оранжевый hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | To Chest | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| squallor joined |
SilverWolfKing rated Yuusha Party wo Oidasareta Kiyoubinbou ★★★
|

Facebook 

HoneyComing
@HoneyComing RoyalSweet
SilverWolfKing rated