☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 125847 |
|---|---|
| Name | Yukimi Sajo |
| Other Names | 佐城雪美 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Mina Nakazawa, 中澤ミナ, なかざわ みな |
| Теги | skirt, braid |
| Личность | |
| Birthday | September 28 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 137cm |
| Weight | 30kg |
| Bust | 63cm |
| Waist | 47cm |
| Hip | 65cm |
| Blood Type | AB |
| Age | 10 |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukimi Sajo
Профиль
Anime girl Yukimi Sajo is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Женщина Подросток with Розовый eyes and Синий hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Розовый | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
9
2
Facebook 

TandemCharacters rated