☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 14152 |
|---|---|
| Name | Christiane Friedrich |
| Other Names | クリスティアーネ ・フリードリヒ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Tiffany Grant, , |
| Voiced By | Shizuka Itou, 伊藤静, いとう しずか |
| Теги | fencer, hair ribbons, bow, school uniform, boots, tights, sword |
| Личность | |
| Height | 163cm |
| Nationality | German |
| Birthday | October 26 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Bust | 80cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Christiane Friedrich
Профиль
Anime girl Christiane Friedrich is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Синий eyes and Блондинка / Желтый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (Anime) (2011)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Chained Soldier Season 2 ★★★
|

Facebook 

SilverWolfKing rated