☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 14999 |
|---|---|
| Name | Mai Tokiha |
| Other Names | 鴇羽 舞衣 |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Mai Hime |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Mai Nakahara, 中原麻衣, なかはら まい |
| Voiced By | Carol-Anne Day, Carol Anne Day, |
| Теги | hairclip, fire control, school uniform, knee highs |
| Личность | |
| Blood Type | O |
| Height | 157cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Birthday | July 22 |
| Sign | Cancer ♋ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Mai Tokiha
Профиль
Anime girl Mai Tokiha is a character from Mai Hime.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Оранжевый hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | To Neck | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Mai Hime
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tamsy_Blossom joined |

Facebook 

Mai Hime
My-Hime (Series)
Mai-HiME - The Genealogical Tree of Fate