☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 22522 |
|---|---|
| Name | Eune Glouster |
| Other Names | ユーネ・グロースタ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shirogane no Cal to Soukuu no Joou |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Ui Miyazaki, 宮崎羽衣, みやざき うい |
| Теги | hairband, twintails, school uniform, tie |
| Личность | |
| Height | 159cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eune Glouster
Профиль
Anime girl Eune Glouster is a character from Shirogane no Cal to Soukuu no Joou.
They have been indexed as Женщина Подросток with Оранжевый eyes and Коричневый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Оранжевый | |
| Цвет волос | Коричневый | (Блондинка / Желтый) |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Beeboo joined |
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|


Facebook 

Shirogane no Cal to Soukuu no Joou
TandemCharacters rated