|
☰ Links
|
|
| ID | 22766 |
|---|---|
| Name | Ruri Gokou |
| Other Names | 五更 瑠璃 / 黒猫 (Kuroneko), Kuroneko |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My Little Sister Can't Be This Cute |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Теги | collar, hair ribbons, otaku, hime cut, blunt bangs, gothic lolita, tights, cross, mole, flower |
| Личность | |
| Birthday | April 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 155cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Меню
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
57 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
14 Character of the Month nominations |
|
Ruri Gokou
Профиль
Anime girl Ruri Gokou is a character from My Little Sister Can't Be This Cute.
They have been indexed as Женщина Подросток with Красный eyes and Черный hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Красный | (Синий) |
| Цвет волос | Черный | (Фиолетовый) |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Older sister of Tamaki Gokou
Older sister of Hinata Gokou
Appears as | Edit Assignments
My Little Sister Can't Be This Cute (2010)
Dengeki Bunko: Fighting Climax (2014)
Dengeki Bunko: Crossing Void (2019)
Quotes | View all 51 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from My Little Sister Can't Be This Cute
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Minna no Iku New Academy ~Momoiro Oppai Kenshuuroku~
|
14
77
53
80

Facebook
Play Voice Sample

SKyongmania faved