Otome Katou is a character from School Days featuring medium-length Коричневый hair and Коричневый eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 2476 |
|---|---|
| Name | Otome Katou |
| Other Names | 加藤 乙女, かとう おとめ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | School Days |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Haruka Nagami, 永見はるか, ながみ はるか |
| Теги | ponytail, stockings, ribbon, tsundere |
| Личность | |
| Role | Osananajimi |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | AB |
| Height | 164cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 88cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Otome Katou
Профиль
Otome Katou is a character from School Days.
They have been indexed as Женщина Подросток with Коричневый eyes and Коричневый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Коричневый | (Красный) |
| Цвет волос | Коричневый | |
| Длина волос | To Shoulders | (To Chest) |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Older sister of Karen Katou
Appears as | Edit Assignments
School Days (Series) (2005)
School Days (2005)
Summer Days (2006)
School Days (2007)
Cross Days (2010)
Shiny Days (2012)
Quotes | View all 25 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from School Days
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
1
2 
Facebook
Play Voice Sample
