☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 279 |
|---|---|
| Name | Akane Hanasaki |
| Other Names | 花咲茜(はなさきあかね) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | D.C. II ~Da Capo II~ |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Теги | bow, curly hair, ribbon |
| Личность | |
| Height | 158cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | April 6 |
| Sign | Aries ♈ |
| Club | Cooking |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Hanasaki
Профиль
Anime girl Akane Hanasaki is a character from D.C. II ~Da Capo II~.
They have been indexed as Женщина Подросток with Красный eyes and Розовый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Красный | |
| Цвет волос | Розовый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
D.C. Da Capo (Series) (2002)
D.C. II ~Da Capo II~ (2006)
D.C. II ~Da Capo II~ (2007)
D.C. II Da Capo II: Second Season (2008)
D.C.II P.S. ~Da Capo II~ Plus Situation (2008)
D.C. II ~Da Capo II~ To You (2009)
D.C.I&II PSP ~Da Capo I&II Plus Communication Portable~ (2010)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from D.C. II ~Da Capo II~
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| TrojanHorse joined |
artmaster rated Classroom of the Elite 4th Season ★★★★★
|

Facebook 

artmaster rated