One of the notable characters from Wife Squadron Aisaiger Powered, Aiko Hishidou is recognized for medium-length Синий hair and Фиолетовый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 2878 |
|---|---|
| Name | Aiko Hishidou |
| Other Names | 菱堂 藍胡(ひしどう あいこ), Saiger Iris |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wife Squadron Aisaiger Powered |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Shimeno, 〆野潤子, しめの じゅんこ |
| Теги | hair intakes, mechsuit, mole, turtleneck |
| Личность | |
| Age | 36 |
| Birthday | September 9 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | B |
| Height | 162cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 95cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aiko Hishidou
Профиль
Aiko Hishidou is a character from Wife Squadron Aisaiger Powered.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Фиолетовый eyes and Синий hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Цитаты | View All
“ Iris blooming in constantly flowing water...... Saiger Iris! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
4
3
Facebook 
Wife Squadron Aisaiger Powered