Sophie Andrea Yukitou appears in Wife Squadron Aisaiger Powered as an unsorted character with long Блондинка / Желтый hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 2884 |
|---|---|
| Name | Sophie Andrea Yukitou |
| Other Names | ソフィー・アンドレア・雪籐(そふぃー・あんどれあ・ゆきとう), Saiger Lily |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wife Squadron Aisaiger Powered |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayumi Fujimura, 藤村歩, ふじむら あゆみ |
| Теги | hair intakes, wavy hair, necklace, mechsuit |
| Личность | |
| Age | 30 |
| Birthday | July 31 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | O |
| Height | 170cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 99cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 97cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sophie Andrea Yukitou
Профиль
Sophie Andrea Yukitou is a character from Wife Squadron Aisaiger Powered.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Green eyes and Блондинка / Желтый hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Green | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | To Chest | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Цитаты | View All
“ The wind of lilies that blows away evil! Saiger Lily! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |
4
4
Facebook 
Wife Squadron Aisaiger Powered