|
☰ Links
|
|
| ID | 30271 |
|---|---|
| Name | Bertille Althusser |
| Other Names | ベルティーユ・アルチュセール |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouka Yuzuki, 柚木涼香, ゆずき りょうか |
| Теги | knight, drillhair, bun, military uniform, stockings |
| Личность | |
| Birthday | May 11 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 164.1cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 96cm |
Меню
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
6 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bertille Althusser
Профиль
Anime girl Bertille Althusser is a character from Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Синий eyes and Блондинка / Желтый hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | To Chest | (Hair Up / Indeterminate) |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ (2011)
Valkyrie Romance: Girl Knight Story (2013)
Walkure Romanze More & More (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
9
11
52
Facebook 