|
☰ Links
|
|
| ID | 31417 |
|---|---|
| Name | Yozora Mikazuki |
| Other Names | 三日月夜空 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | I Don't Have Many Friends |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Marina Inoue, 井上麻里奈, いのうえ まりな |
| Voiced By | Whitney Rodgers, , |
| Теги | school uniform, fang |
| Личность | |
| Age | 17 |
| Birthday | December 24 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yozora Mikazuki
Профиль
Anime girl Yozora Mikazuki is a character from I Don't Have Many Friends.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Черный hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Waist | (To Neck) |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
13
3
Facebook
Play Voice Sample
I Don't Have Many Friends
Haganai Next
