Takane Shijou appears in The Idolmaster SP as an unsorted character with very long Серый hair and Фиолетовый eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 33802 |
|---|---|
| Name | Takane Shijou |
| Other Names | 四条貴音 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster SP |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Yumi Hara, 原由実, はら ゆみ |
| Теги | hairband, blunt bangs, curly hair, bow, turtleneck, midriff |
| Личность | |
| Height | 169cm |
| Weight | 49cm |
| Birthday | January 21 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | B |
| Bust | 90cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 92cm |
| Age | 18 |
| Hometown | Kyoto? |
| Hobbies | Stargazing; history |
Меню
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
4 Character of the Month nominations |
|
Takane Shijou
Профиль
Takane Shijou is a character from The Idolmaster SP.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Серый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Серый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster SP (2009)
The Idolmaster Dearly Stars (2009)
The Idolmaster 2 (2011)
The Idolmaster (2011)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Shiny Festa (2012)
Puchimas! Petit Idolmaster (2013)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
THE iDOLMASTER Platinum Stars (2016)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE iDOLMASTER: Stella Stage (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
Цитаты | View All
“ I am, truly happy to be able to deliver my songs to everybody like this. I hope that my songs will be close to everybody's hearts like the waves that come and go....... I sing with all my heart. ”
1
3
Facebook 