One of the notable characters from Niji wo Mitsuketara Oshiete, Haruka Amamiya is recognized for very long Оранжевый hair and желтый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 374 |
|---|---|
| Name | Haruka Amamiya |
| Other Names | 雨宮 晴香(あまみや はるか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Niji wo Mitsuketara Oshiete |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kochou, 小蝶, こちょう |
| Теги | ribbon, cheek curls, hairclip, jacket, turtleneck |
| Личность | |
| Height | 160cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Amamiya
Профиль
Haruka Amamiya is a character from Niji wo Mitsuketara Oshiete.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Оранжевый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |

Facebook 
Niji wo Mitsuketara Oshiete
Luna_Bakugo faved