Hijiri Kirishima appears in Air as a supporting character with very long Фиолетовый hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 46 |
|---|---|
| Name | Hijiri Kirishima |
| Other Names | 霧島 聖(きりしま ひじり) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Air |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Christine Auten, Christine McPeters Auten, Christine M. Auten |
| Voiced By | Yumi Touma, 冬馬由美, とうま ゆみ |
| Теги | hime cut, shirt, cheek curls, doctor |
| Личность | |
| Birthday | January 3 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 172cm |
| Weight | 50kg |
| Personality | Confident, Protective |
| Blood Type | AB |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Kirishima
Профиль
Hijiri Kirishima is a character from Air.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Green eyes and Фиолетовый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Green | |
| Цвет волос | Фиолетовый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Older sister of Kano Kirishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Air (Anime)
Air