Aoi Sakuranomiya is one of the main characters from Colorful Cure known for very long Синий hair and Синий eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 48660 |
|---|---|
| Name | Aoi Sakuranomiya |
| Other Names | 桜宮 碧(さくらのみや あおい) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Colorful Cure |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| Теги | hime cut, tie, school uniform, armband, hair ribbon |
| Личность | |
| Height | 158cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Sakuranomiya
Профиль
Aoi Sakuranomiya is a character from Colorful Cure.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Синий hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NovaStar joined |

Facebook 
Colorful Cure