|
☰ Links
|
|
| ID | 54686 |
|---|---|
| Name | Kaede Hioh |
| Other Names | 氷桜かえで(ひおう かえで) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Vanguard Princess |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Rio Kisaka, 貴坂理緒, きさか りお |
| Теги | glasses, strapless, hairband, collar, bow, detached sleeves, dress |
| Личность | |
| Birthday | June 15 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Hioh
Профиль
Anime girl Kaede Hioh is a character from Vanguard Princess.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Фиолетовый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Фиолетовый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Scaripe joined |

Facebook 
Vanguard Princess