One of the notable characters from I'm Asking for More Sisters, Honoka Ichinose is recognized for very long Блондинка / Желтый hair and Фиолетовый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56321 |
|---|---|
| Name | Honoka Ichinose |
| Other Names | 一之瀬 帆花 (いちのせ ほのか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | I'm Asking for More Sisters |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| Теги | school uniform, hair ribbons, stockings |
| Личность | |
| Birthday | June 25 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | B |
| Height | 152cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honoka Ichinose
Профиль
Honoka Ichinose is a character from I'm Asking for More Sisters.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Блондинка / Желтый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Younger sister of Kazuha Ichinose
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |

Facebook 
I'm Asking for More Sisters