|
☰ Links
|
|
| ID | 60962 |
|---|---|
| Name | Mondo Owada |
| Other Names | 大和田紋土(おおわだ もんど), Ultimate Biker Gang Leader |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Kazuya Nakai, 中井和哉, なかい かずや |
| Voiced By | Keith Silverstein, David Keefir, David Roach |
| Voiced By | Christopher R. Sabat, Chris R. Sabat, Chris Sabat |
| Теги | open shirt, muscular, delinquent, pompadour, coat, biker |
| Личность | |
| Birthday | June 9 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 187cm |
| Weight | 76kg |
| Bust | 86cm |
| Blood Type | AB |
Меню
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mondo Owada
Профиль
Anime boy Mondo Owada is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Мужчина Подросток with Розовый eyes and Блондинка / Желтый hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Мужчина | |
| Eye Color | Розовый | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | To Ears | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)