|
☰ Links
|
|
| ID | 71845 |
|---|---|
| Name | Chikage Kiryuu |
| Other Names | 桐生 千景 (きりゅう ちかげ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Теги | plaid, hairclip, bow, school uniform, knife |
| Личность | |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Weapon | Knife |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chikage Kiryuu
Профиль
Anime girl Chikage Kiryuu is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Женщина Подросток with Розовый eyes and Синий hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Розовый | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Shirogane x Spirits!