|
☰ Links
|
|
| ID | 72020 |
|---|---|
| Name | Hijiri Kusakabe |
| Other Names | 草壁 聖 (くさかべ ひじり) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yumiko Nishino, 西野ゆみこ, にしの ゆみこ |
| Теги | hair streak, suit, tie, belt |
| Личность | |
| Height | 166cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 82cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Kusakabe
Профиль
Anime girl Hijiri Kusakabe is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Женщина Подросток with Оранжевый eyes and Черный hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Оранжевый | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Scaripe joined |

Facebook 
Shirogane x Spirits!