One of the notable characters from Girls Ramune, Tenka Adachi is recognized for very long Черный hair and Красный eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 73779 |
|---|---|
| Name | Tenka Adachi |
| Other Names | 足立 甜花, あだち てんか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Girls Ramune |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nanako Mamiya, 間宮菜南子, まみや ななこ |
| Теги | hair bobble, dress |
| Личность | |
| Height | 145cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tenka Adachi
Профиль
Tenka Adachi is a character from Girls Ramune.
They have been indexed as Женщина Ребенок with Красный eyes and Черный hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Красный | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Ребенок | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
89
20
Facebook 
Girls Ramune