Doppel is a character from Monster Musume featuring very long Белый hair and желтый eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 74080 |
|---|---|
| Name | Doppel |
| Other Names | ドッペル (Dopperu) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Теги | naked, shapeshifter |
| Личность | |
| Height | 129cm |
| Weight | 25kg |
| Bust | 64cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 71cm |
| Birthday | May 30 |
| Sign | Gemini ♊ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Doppel
Профиль
Doppel is a character from Monster Musume.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Белый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Белый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Teammate of Manako
Teammate of Tionishia
Teammate of Zombina
Employee of Kuroko Sumisu
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 13 | Add
|
0 likes
Someone! |
|
0 likes
Good evening. |
|
0 likes
You guys are lucky to have it so easy. |
|
0 likes
As if a girl would ever enter a doujin shop. |
|
0 likes
Someone help! |
|
0 likes
At least you have something to do, unlike me. |
|
0 likes
I was sexually harassed by those pigs. |
|
0 likes
Did you really think I was a high school girl who looked like Mako-chan the witch? |
|
0 likes
Someone! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Monster Musume
Kawaii or NOT?!
| uebusaito joined |

Facebook
Play Voice Sample
Monster Musume
Everyday Life with Monster Girls Online
