Reika Kitakami appears in The Idolmaster: Million Live! as an unsorted character with very long Черный hair and Коричневый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75360 |
|---|---|
| Name | Reika Kitakami |
| Other Names | 北上麗花 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Emi Hirayama, 平山笑美, ひらやま えみ |
| Теги | idol, midriff, twintails |
| Личность | |
| Age | 20 |
| Birthday | May 17 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 164cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reika Kitakami
Профиль
Reika Kitakami is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Женщина Подросток with Коричневый eyes and Черный hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Коричневый | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | (Взрослый) |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |

Facebook 