Momoko Suou appears in The Idolmaster: Million Live! as an unsorted character with medium-length Коричневый hair and Синий eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75375 |
|---|---|
| Name | Momoko Suou |
| Other Names | 周防桃子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Keiko Watanabe, 渡部恵子, わたなべ けいこ |
| Теги | ahoge, idol |
| Личность | |
| Age | 11 |
| Birthday | November 6 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 140cm |
| Weight | 35kg |
| Bust | 73cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 74cm |
| Blood Type | B |
| Dominant Hand | Right |
| Likes | Pancakes |
Меню
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Momoko Suou
Профиль
Momoko Suou is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Женщина Ребенок with Синий eyes and Коричневый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Коричневый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Ребенок | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|
5
1
56
Facebook 
SKyongmania faved