Tomoe Minori is one of the main characters from Quintuple ☆ Splash known for very long Черный hair and Красный eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75446 |
|---|---|
| Name | Tomoe Minori |
| Other Names | 美野里 巴 (みのり ともえ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Quintuple ☆ Splash |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Теги | school uniform, stockings, ahoge, twintails, hair ribbons |
| Личность | |
| Birthday | March 17 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 142cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 70cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tomoe Minori
Профиль
Tomoe Minori is a character from Quintuple ☆ Splash.
They have been indexed as Женщина Подросток with Красный eyes and Черный hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Красный | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
Recksley rated Mysterious Girlfriend X ★★★★★
|

Facebook 
Quintuple ☆ Splash
Recksley faved
Recksley rated