Sae Sakuraura is one of the main characters from Quintuple ☆ Splash known for very long Оранжевый hair and Синий eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75449 |
|---|---|
| Name | Sae Sakuraura |
| Other Names | 桜浦 紗枝 (さくらうら さえ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Quintuple ☆ Splash |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Saki Nakajima, 中島沙樹, なかじま さき |
| Теги | school uniform, tights, side ponytail, ahoge, hair ribbon |
| Личность | |
| Birthday | April 12 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 145cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sae Sakuraura
Профиль
Sae Sakuraura is a character from Quintuple ☆ Splash.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Оранжевый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Quintuple ☆ Splash