Beelzebub appears in Seven Mortal Sins as an unsorted character with very long Синий hair, green eyes, and horns ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80274 |
|---|---|
| Name | Beelzebub |
| Other Names | ベルゼバブ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Yui Ogura, 小倉唯, おぐら ゆい |
| Теги | demon |
| Личность | |
| Height | 148cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Beelzebub
Профиль
Beelzebub is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as Женщина Подросток with Green eyes and Синий hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Green | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Horns |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2 
Facebook 
Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy