Ringo Suzumiya appears in Princess Witches as one of the main characters with medium-length Розовый hair and желтый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 803 |
|---|---|
| Name | Ringo Suzumiya |
| Other Names | 雀宮 林檎(すずみや りんご) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Princess Witches |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Kanda, 神田理江, かんだ りえ |
| Теги | sneakers, school uniform, ponytail, hair ribbon, hair intakes, bow, gloves |
| Личность | |
| Height | 157.5cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82.5cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ringo Suzumiya
Профиль
Ringo Suzumiya is a character from Princess Witches.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Розовый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Розовый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|

Facebook 
Princess Witches
SKyongmania faved