|
☰ Links
|
|
| ID | 80852 |
|---|---|
| Name | Natalia |
| Other Names | ナターリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Teru Ikuta, 生田輝, いくた てる |
| Теги | necklace, dress, tanned, singer |
| Личность | |
| Birthday | June 29 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Age | 14 |
| Height | 155cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
| Nationality | Brazilian |
| Blood Type | A |
| Hometown | Rio de Janeiro |
Меню
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natalia
Профиль
Anime girl Natalia is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Черный hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Shiny Festa (2012)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Quotes | Add
Цитаты | View All
“ Everyone, thank you! Now, Natalia is going home! ”
“ Chat time is over! Coming next is Natalia's song! ”
“ I'd love it if Natalia's dancing makes everyone burn up with happiness! You can dance with me! That's the way to enjoy Natalia's Carnival! Now, let's dance♪ ”
19
84
Facebook 