Sae Chabashira is a supporting character from Classroom of the Elite known for long Коричневый hair and Коричневый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 82435 |
|---|---|
| Name | Sae Chabashira |
| Other Names | 茶柱 佐枝 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Теги | high heels, pantyhose, skirt, ponytail, tights |
| Личность | |
| Age | 26 |
| Height | 160cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | May 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sae Chabashira
Профиль
Sae Chabashira is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Коричневый eyes and Коричневый hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Коричневый | |
| Цвет волос | Коричневый | |
| Длина волос | To Chest | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | View all 53 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Classroom of the Elite
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
1 
Facebook
Play Voice Sample
