One of the notable characters from Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls, Jataro Kemuri is recognized for short Коричневый hair and Серый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84133 |
|---|---|
| Name | Jataro Kemuri |
| Other Names | 煙 蛇太郎 |
| Role | Антагонист |
| Primary Assignment | Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Sumire Uesaka, 上坂堇, うえさか すみれ |
| Voiced By | Michelle Ruff, Georgette Rose, Sophie Roberts |
| Теги | hammer, shorts, jacket, apron, face mask, necktie |
| Личность | |
| Height | 130cm |
| Weight | 30kg |
| Birthday | February 29 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 54cm |
| Blood Type | O |
Меню
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Jataro Kemuri
Профиль
Jataro Kemuri is a character from Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls.
They have been indexed as Мужчина Ребенок with Серый eyes and Коричневый hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Мужчина | (Unknown) |
| Eye Color | Серый | (Unknown) |
| Цвет волос | Коричневый | (Unknown) |
| Длина волос | To Neck | (Unknown) |
| Очевидный Возраст | Ребенок | (Unknown) |
| Уши Животных | Нет | (Unknown) |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
| Joinedtowishpplhappybday | Feb 28, 2026 |
|---|---|
| Jataro is life. | |
Kawaii or NOT?!
| bernie joined |
| DaikonnRadish joined |
| AquaflowZumaki joined |
4
35
50
Facebook 
Danganronpa (Series)