Yumi is an unsorted character from Senran Kagura known for medium-length Серый hair and Синий eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 85617 |
|---|---|
| Name | Yumi |
| Other Names | 雪泉 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Yumi Hara, 原由実, はら ゆみ |
| Теги | fan, kimono, hair ribbon |
| Личность | |
| Birthday | December 31 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 167cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
| Hobbies | Calligraphy |
| Favorite food | Shaved ice (azuki) |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumi
Профиль
Yumi is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Серый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Серый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Azur Lane (2017)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
BlazBlue: Cross Tag Battle (2018)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |
3
32
26
Facebook 