Sumire Hosaki is a character from Full Kiss featuring medium-length Черный hair and желтый eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 89138 |
|---|---|
| Name | Sumire Hosaki |
| Other Names | 穂崎 純恋 (ほさき すみれ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Full Kiss |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Maeda, 前田恵, まえだ けい |
| Теги | |
| Личность | |
| Height | 152cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sumire Hosaki
Профиль
Sumire Hosaki is a character from Full Kiss.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Черный hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
| Natsu22s joined |

Facebook 
Full Kiss