Nanami Kidosaki is a character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ featuring short Синий hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 897 |
|---|---|
| Name | Nanami Kidosaki |
| Other Names | 城戸崎 七海(きどさき ななみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Теги | school uniform, ribbon, cheek curls, hair intakes |
| Личность | |
| Height | 167cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 91cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 89cm |
| Club | Swimming |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanami Kidosaki
Профиль
Nanami Kidosaki is a character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~.
They have been indexed as Женщина Подросток with Green eyes and Синий hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Green | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | To Neck | (To Shoulders) |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |

Facebook 
Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~