Yukina Chitose appears in Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ as an unsorted character with very long Фиолетовый hair and желтый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 902 |
|---|---|
| Name | Yukina Chitose |
| Other Names | 千歳 ゆきな(ちとせ ゆきな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Теги | hair ribbons, hair intakes, school uniform, beret, tights |
| Личность | |
| Height | 138cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 72cm |
| Role | Imouto |
| Birthday | January 3 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukina Chitose
Профиль
Yukina Chitose is a character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~.
They have been indexed as Женщина Ребенок with желтый eyes and Фиолетовый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Фиолетовый | |
| Длина волос | To Waist | (Hip / Past Hip) |
| Очевидный Возраст | Ребенок | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| maxike joined |

Facebook 
Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~