Miyako Minegishi appears in Wakaba-iro no Quartet as one of the main characters with long Черный hair and желтый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95112 |
|---|---|
| Name | Miyako Minegishi |
| Other Names | 峰岸 都(みねぎし みやこ), Myako (みゃこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Wakaba-iro no Quartet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayuru Oohashi, 大橋歩夕, おおはし あゆる |
| Теги | tareme, school uniform |
| Личность | |
| Birthday | June 21 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 157cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | O |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyako Minegishi
Профиль
Miyako Minegishi is a character from Wakaba-iro no Quartet.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Черный hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Chest | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |

Facebook 
Wakaba-iro no Quartet