☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 98079 |
|---|---|
| Name | Shiori Tanabata |
| Other Names | 七夕 紫織 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yume to Iro de Dekiteiru |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| Теги | |
| Личность | |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiori Tanabata
Профиль
Anime girl Shiori Tanabata is a character from Yume to Iro de Dekiteiru.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Белый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Белый | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| ppeople joined |
| geer1643 joined |

Facebook 

Yume to Iro de Dekiteiru