|
☰ Links
|
|
| ID | 98354 |
|---|---|
| Name | Shizuku Mizuori |
| Other Names | 水織 静久 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Summer Pockets |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Теги | school uniform, ponytail |
| Личность | |
| Birthday | April 29 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 164cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 88cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Mizuori
Профиль
Anime girl Shizuku Mizuori is a character from Summer Pockets.
They have been indexed as Женщина Подросток with Розовый eyes and Фиолетовый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Розовый | |
| Цвет волос | Фиолетовый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 12 | Add
|
1 likes
Really? |
|
0 likes
Be strong, Tsumugi! |
|
0 likes
You're friends, are you? |
|
0 likes
Hey, aren't you hot? |
|
0 likes
Don't give up! |
|
0 likes
Thanks! |
|
0 likes
By the way, do you know what's at that lighthouse? |
|
0 likes
That stuffed animal looks hot. |
|
0 likes
Don't say that, you two. |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook
Play Voice Sample
Summer Pockets
Summer Pockets (anime)

SKyongmania faved