One of the notable characters from Baldr Heart, Tsukuyomi is recognized for very long Фиолетовый hair and Синий eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 98495 |
|---|---|
| Name | Tsukuyomi |
| Other Names | 月詠 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Baldr Heart |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nozomi Yamamoto, 山本希望, やまもと のぞみ |
| Теги | |
| Личность | |
| Height | 167cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukuyomi
Профиль
Tsukuyomi is a character from Baldr Heart.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Фиолетовый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Фиолетовый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Baldr Heart