One of the notable characters from Pretty Fiancee, Akira Kawana is recognized for very long Оранжевый hair and Фиолетовый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 987 |
|---|---|
| Name | Akira Kawana |
| Other Names | 河奈晶(かわな あきら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pretty Fiancee |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Теги | hair ribbon, ponytail, shorts, turtleneck |
| Личность | |
| Height | 160.8cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Kawana
Профиль
Akira Kawana is a character from Pretty Fiancee.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Оранжевый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|

Facebook 
Pretty Fiancee
SKyongmania faved