|
☰ Links
|
|
| ID | 99147 |
|---|---|
| Name | Haruka Shimizu |
| Other Names | 清水 遥夏 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Happening Love!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Теги | |
| Личность | |
| Birthday | March 31 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 156cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Shimizu
Профиль
Anime girl Haruka Shimizu is a character from Happening Love!!.
They have been indexed as Женщина Подросток with Коричневый eyes and Коричневый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Коричневый | |
| Цвет волос | Коричневый | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| raichuuz joined |

Facebook 
Happening Love!!