Tae Yamada appears in Zombieland Saga as a personagem principal character with quadril / depois do quadril preto hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91401 |
|---|---|
| Nome | Tae Yamada |
| Outros Nomes | 山田 たえ |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Zombieland Saga |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Kotono Mitsuishi, 三石琴乃, みついし ことの |
| Tags | zombie, bandages |
| Personalidade | |
| Height | 170cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Hobbies | Touring travel agencies |
| Favorite food | Pollock roe; squid |
| Dislikes | Octopus; wasabi |
| Favorite Color | Purple |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tae Yamada
Perfil
Tae Yamada is a character from Zombieland Saga.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | (Imortal) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
9 
Facebook 
Girls' Frontline
Zombieland Saga
Zombieland Saga Revenge